Достапни линкови

Русија реагира на американски обвинувања за проневера


Русија ги осуди американските обвинувања дека руски дипломати со нивните сопруги оштетиле американска здравствена програма наменета да им помогне на сиромашните. Заменик-министерот за надворешни работи Сергеј Рјабков рече дека вкавите обвинувања произлегуваат од анти-руски сили во Соединетите американски држави. Тој обвини американски тајни агенти за неовластено следење на руските дипломати.
XS
SM
MD
LG