Достапни линкови

Најмалку 52 загинати во Јемен


Најмалку 52 лица загинале во серија напади на министерството за надворешни работи на Јемен, соопштија властите. Околу 167 се повредени во инцидентот кој го извршил бомбаш самоубиец. Според надлежните, цел на нападот била болница во комплексот а меѓу загинатите има и странци.
XS
SM
MD
LG