Достапни линкови

Хејгел во посета на Бахреин


U.S. -- Defense Secretary Chuck Hagel delivers the keynote address during the Center for Strategic and International Studies' 2013 Global Security Forum in Washington, November 5, 2013
Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгел е во посета на Бахреин каде ќе има разговори со претставници на американските сојузници во Персискиот залив. Тема на разговор ќе биде новиот меѓународен договор за Иранската нуклеарна програма. Според најавите Хејгел ќе ја реафирмира подршката на Соединетите американски држави за земјите во регионот.
XS
SM
MD
LG