Достапни линкови

Судот во Киев нареди деблокада на владината зграда


Во Киев каде што денеска се одржува состанок на шефовите на дипломатиите на ОБСЕ, Судот им нареди на демонстрантите да ги прекинат блокадите на влезовите на владината зграда.
Протестите во Киев започнаа откако украинската влада одби да ја потпише спогодбата за асоцијација со Европската унија.
XS
SM
MD
LG