Достапни линкови

Платини бара укинување на „жолтите картони“


Мишел Платини
Претседателот на УЕФА Мишел Платини побара укинување на „жолтите картони“. Тој во интервју за шпанскиот спортски весник „Ас“ изјави дека би било подобро фудаблерите за направен фаул да бидат исклучувани на 10 или 15 минути од играта, нешто слично како во рагбито или хокејот. На таков начин, според Палтини, полза ќе има тимот врз чиј играч бил направен фаулот.
XS
SM
MD
LG