Достапни линкови

Невреме на северот на Европа


Невреме со силни ветрови ја погоди денеска Шкотска, предизвикувајќи прекин на снабдувањето со струја и на железничкиот сообраќај. Метеоролозите најавуваат дека во текот на денешниот ден и утре големи делови на северна Европа, посебно Холандија и Германија, ќе бидат зафатени со силна бура која може да предизвика и поплави.
XS
SM
MD
LG