Достапни линкови

Новиот договор со Иран околу контроверзната нуклеарна програма на таа земја и иднината на израелско палестинскиот мировен процес беа главни теми на денешните разговори во Ерусалим на американскиот државен секретар Џон Кери со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Кери пристигна во Израел по престојот во Брисел и Молдавија. По разговорите со Нетанјаху, тој на Западниот Брег треба да се сретне и со претседателот на палестинската власт Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG