Достапни линкови

Попоски на Министерски совет на ОБСЕ во Киев


Министерот за надворешни работи Никола Попоски
Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска и утре ќе учествува на 20-та средба на Министерскиот совет на ОБСЕ што се одржува во Киев. На средбата е предвидено да учествуваат 40-тина министри од 57-те земји членки на најголемата регионална Организација. Министерот Попоски, како што информира МНР, ќе има обраќање во кое ќе се осврне врз поважните прашања кои се третираат во ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG