Достапни линкови

Самубиствен бомбашки напад во Јемен


Силна експлозија одекнала во јеменскиот главен град Сана, јавуваат новинските агенции, прецизирајќи дека тоа се случило во комплексот на министерството за одбрана. Исто така се додава дека потоа се се слушнале и престрелки. Ројтерс јавува дека станува збор за самоубиствен напад со автомобил бомба и оти имало голем број жртви.
XS
SM
MD
LG