Достапни линкови

Франција со закон за казнување клиенти на проститутки


Долниот дом на францускиот парламент денеска го усвои предложениот закон за казнување клиенти на проститутките во таа земја. Со законот се предвидува парична казна од илјада и петстотини евра за оние што бараат услуги од проститутки. За да стапи во сила законот треба да го усвои и горниот дом на парламентот, Сенатот.
XS
SM
MD
LG