Достапни линкови

Во Русија расте бројот на етничко мотивирани напади


имигранти во Москва
Во најновиот извештај на невладината организација Сова со седиште во Москва се наведува дека во текот на оваа година во Русија биле убиени 19 луѓе, а 168 повредени во етнички мотивирани напади. Во извештајот се додава дека најсмртоносните напади се случиле во Москва и оти најголем број од нив биле изведени од припадници на ултранационалистички организации.
XS
SM
MD
LG