Достапни линкови

Тепачка меѓу руски пратеници за споменик


Двајца руски пратеници од владејачката партија Единствена Русија вчера се степале во Думата. Пратеникот Адам Делимканов кој му е роднина на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров се степал со неговиот колега Алексеј Зурављов откако се скарале околу изградбата на споменик во Гудермес на една девојка која во 19 век загинала откако се противела на руското царско освојување на Северен Кавказ. Случајот го испитувала полицијата.
XS
SM
MD
LG