Достапни линкови

Суспендиран НАТО транспортот низ Пакистан


Анти американската политичка партија во Пакистан, Техрин е Инсаф соопшти дека постигнала тактичка победа откако американската војска ги суспендираше испораките на опрема за Авганистан од Торкхам низ Карачи заради безбедноста на возачите.
Според известувањата, активисти на оваа партија ги насилно ги спречувале камионите протестирајки поради нападите со беспилотни летала.
XS
SM
MD
LG