Достапни линкови

Членството на Македонија во НАТО не било поврзано со односите со Грција


Министерот за надворешни работи на Грција, Евангелос Венизелос на состанокот на шефовите на дипломатиите на НАТО во Бисел го презентирал ставот дека членството на Макдонија во Алијансата не е поврзан со грчко-македонските билатерални односи туку повеќе ссо општите критериуми на НАТО, соопшти грчкото МНР.
Тој синоќа присуствуваше на работната вечера во рамките на министерскиот состанок на НАТО на која се дискутираше за изгледите за проширување на Алијансата и подготовките за самитот во 2014 година.
XS
SM
MD
LG