Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со слаб до умерен ветер


Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура се движи од минус девет до минус три, а дневната од пет до 11 степени. Во Скопје слично време со температура до седум степени.

Во наредните денови, односно утре и задутре ќе преовладува слично време - преку денот сончево и без поголеми промени на температурата. Промена на времето се очекува в петок навечер за кога се очекуваат и краткотрајни локални врнежи претежно од снег.
XS
SM
MD
LG