Достапни линкови

4-ца загинати во самоубиствен напад во Дамаск


Во самоубиствен бомбашки напад врз канцелариите на сиријското министерство за одбрана во Дамаск, најмалку 4 лица загинале, а 17 биле повредени, јави државната телевизија. Од почетокот на конфликтот во Сирија, во март 2011-та, досега загинале над 100.000 луѓе.
XS
SM
MD
LG