Достапни линкови

Иванов во дводневна посета на Австрија


Претседателот Ѓорге Иванов
Претседателот Ѓорге Иванов од денеска е во посета на Виена ќе оствари средба со австрискиот претседател Хајнц Фишер. Иванов утре е предвидено да се обрати на третиот Годишен состанок на Центарот за глобален дијалог и соработка, чиј претседател е поранешниот претседател на Бугарија Петар Стојанов.
На настанот е најавено учество и на претседател на Европската Комисија, Жозе Мануел Баросо како и на поранешниот американски претседател Бил Клинтон.
XS
SM
MD
LG