Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, во јужните делови со локален дожд, на повисоките места и планините со локален снег. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, локално умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од еден до шест степени.
Во Скопје слично време, променливо облачно, со слаб ветер од североисточен правец. Температурата ќе достигне до пет степени.
XS
SM
MD
LG