Достапни линкови

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Ереван каде што околу илјада активисти протестираа против неговата посета, но и против плановите на Ерменија да и се приклучи на Царинската унија предводена од Русија. Полицијата им го блокирала патот на демонстрантите , а неколкумина од нив биле приведени.
XS
SM
MD
LG