Достапни линкови

Во Франција уапсени осмничени за шверц на оружје од Балканот


Во Франција денеска биле уапсени 45 луѓе, осомничени за голем меѓународен шверц на оружје од балканските земји и Словачка. Тие биле упасени на повеќе места во Франција, но и во француските прекуморски територии. Полицијата не соопшти други детали за акцијата.
XS
SM
MD
LG