Достапни линкови

Тачи: изборите доказ за развојот на Косово


Премиерот на Косово Хашим Тачи
Премиерот на Косово Хашим Тачи денеска оцени дека локалните избори одржани на 3 ноември и на 1 декември ја докажале високата политичка и демократска емнаципација на косовските граѓани. „Фер и транспарентните избори се најдобар сигнал што Косово можеше да му го испрати на демократскиот свет“, изјави Тачи.
XS
SM
MD
LG