Достапни линкови

Во Прага разговори БиХ - ЕУ


Во Прага денеска се одржува состанокот на седумте најголеми политички партии во Босна и Херцеговина со преставници на Европската унија. На овој состанок со кој преседава комесарот на ЕУ за проширување, Штефан Филе ќе треба, меѓу другото, треба да се дефинира извршување на пресудите на Европскиот суд за случајот на "Сејдиќ - Финчи"
XS
SM
MD
LG