Достапни линкови

Шпенд Ахмети од Самоопределување победи во Приштина


Шпенд Ахмети
Според Централната изборна комисија, во вториот круг од локалните избори на Косово, во Приштина победи Шпенд Ахмети од Самоопределување со 51,73 насто од гласовите.
Граѓанска иницијатива "Српска" пак ги доби повеќето општини со српско мнозинство на Косово. Во северна Митровица победник е Крстимир Пантиќ.
XS
SM
MD
LG