Достапни линкови

Невреме и поплави на Пелопонез


Arhiva
Поројни дождови и урагански ветрови предизвикаа поплави и им создадоа голем број проблеми на жителите во источниот дел на полуостровот Пелопонес во јужна Грција.

Повеќето улици и приземните катови во градот Аргос се под вода, откако две реки се излејаа од своите корита.

Во регионот има оштетени патишта, лизгање на земјиште, а затворено беше и пристаништето во Патра.
XS
SM
MD
LG