Достапни линкови

Путин во посета на Ерменија за подобрување на односите


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во државна посета на Ерменија, каде што со ерменскиот претседател Серж Саркисијан ќе разговара околу продлабочување на билатералните односи и трговијата. Се очекува разговорите да бидат фокусирани на Царинската Унија предводена од Русија бидејќи Ерменија сака да се приклучи на оваа унија која освен Русија ја сочинуваат и Белорусија и Казахстан.
XS
SM
MD
LG