Достапни линкови

Киев:демонстрантите најавуваат продолжување на протестите


Демонстрантите во Киев најавуваат продолжување на протестите и денеска со цел да се изнуди оставка на претседателот Виктор Јанукович поради непотпишувањето на договорот со ЕУ. Постојат најави дека денеска ќе се сретнат украинските законодавци за консултации.
XS
SM
MD
LG