Достапни линкови

Роберт Валтер во посета на Македонија


Роберт Валтер, известител на Комисијата за почитување на обврските и заложбите на земјите членки на Советот на Европа ќе престојува во посета на Македонија. Во рамките на посетата тој ќе оствари средби со претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски како и со координаторите на пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ , СДСМ , ДУИ и ДПА и со членови на Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците.
XS
SM
MD
LG