Достапни линкови

Времето денеска - облачно и врнежливо


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум степени. Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до четири степени.
XS
SM
MD
LG