Достапни линкови

Воз излета од шините во Њујорк, најмалку четворица загинати


Најмалку четири лица загинаа откако воз излета од шините во Њујорк. Возот кој излета во Бронкс, според властите има предизвикано повеќе жртви. Телевизиските снимки покажуваат неколку автомобили легнати во околината на местото каде што се спојуваат реките Харлем и Хадсон на север од Менхетн. Сеуште не е позната причината за несреќата.
XS
SM
MD
LG