Достапни линкови

Ирак: 12 загинати во самоубиствен напад


Во самоубиствен напад на еден погреб во Ирак денеска загинаа 12 лица, соопштуваат локални извори. Бомбаш самоубиец активирал екслозив на погребот на еден племенски лидер кој ја предводи групата која северно од Багдад се бори против Ал Каида. Погребот се одржувал во близина на Бакуба, во провинцијата Дијала, која е една од најнестабилните зони во Ирак.
XS
SM
MD
LG