Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и врнежливо


Времето денеска ќе биде претежно облачно, а во вечерните часови се очекува дожд.
Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од четири до девет степени.
Во Скопје времето ќе биде слично. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до пет степени.
До вторник ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините снег.
Од среда времето ќе биде сончево и повторно со негативни утрински температури.
XS
SM
MD
LG