Достапни линкови

Почина најпопуларниот актер од советската ера, Јури ЈаковлевНа 86 година возраст денеска почина најпознатиот филмски актер од советската ера, Јури Јаковлев. Јаковлев почина во болница во Москва. Тој има одиграно повеќе од 100 улоги во театар и на филм но е најпознат по неговите улоги во советските комедии како што се „Иронија на судбината“ и „Иван Васиљевич ја менува професијата“. Тој ќе биде погребан во вторник на гробиштата Новодевични во Москва.
XS
SM
MD
LG