Достапни линкови

Оланд ја прифатил поканата да ја посети ГрузијаОд кабинетот на грузискиот претседател соопштија дека францускиот претседател, Франсоа Оланд ќе ја посети земјата во наредните неколку месеци. Оланд, кој ја добил поканата на самитот на Источното партнерство во Вилнус, ја потврдил информацијата и пред новинарите.
XS
SM
MD
LG