Достапни линкови

Хеликоптер се урна врз паб во Глазгов, голем број повредени


,
Голем број лица се повредени откако полициски хеликоптер доцна синоќа се урна врз преполн паб во Глазгов, во Шкотска, соопштија официјални претставници.
Во болница од изутринава се примени 32 повредени а се верува и дека неколкумина се останати под урнатините. Акцијата за спасување е во тек. Според полицијата, рано е да се зборува за причините поради кои паднал хеликоптерот.
XS
SM
MD
LG