Достапни линкови

Оружена престрелка во Скопје, едно лице е убиено


Џелал Ајети е убиен, а лицето И.М.е повредено синоќа околу 18 часот во чајџилницата „Кај Џељо“ во Ченто, каде што влегол непознат напаѓач маскиран со фантомка и пукал во гостите со автоматска пушка.
Според СВР Скопје, поврденото лице е пренесено во Хируршката болница „Св.Наум Охридски“.
Напаѓачот е се уште во бегство и полицијата трага по него. Не се соопштуваат мотивите за убиството
XS
SM
MD
LG