Достапни линкови

За германските фудбалери по 300.000 евра ако бидат светски прваци


Германската фудбалска федерација денеска им вети на репрезентативците бонус од по 300 илјади евра доколку станат светски прваци во фудбал на наредниот мундијал во Бразил. За пласман во финалето, секој фудбалер ќе добие по 150 илјади евра, а за пласман во полуфиналето по 100 илјади евра.
XS
SM
MD
LG