Достапни линкови

Егзекутирани 18 луѓе во Ирак


Ирачката полиција денеска открила 18 тела на егзекутирани луѓе во Мешада, на околу 30 километри северно од Багдад. Сите имале прострелни рани на главите. Претходно тие биле киднапирани од луѓе облечени во воени униформи. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG