Достапни линкови

Канада дозволила шпионирање на самитот на Г20


Канада, според тамошните медиуми, и дозволила на американската Агенција за национална безбедност да ги шпионира учесниците на самитот на Г20 што во 2010 година се одржа во Торонто. Медиумите притоа цитираат документи што ги обелодени поранешниот соработник на американските разузнавачки служби Едвард Сноуден. На самитот во Торонто на кој учествуваше и претседателот Барак Обама се разговараше за начините за излез од економската криза во светот.
XS
SM
MD
LG