Достапни линкови

Земјотрес во близина на иранскиот град Бушер


Нуклеарна централа во Бушер
Геолошкиот центар на САД соопшти дека земјотресот со големината од 5,6 степени е регистриран на околу 60 километри североисточно од иранскиот град Бушер, каде Иран има нуклеарна централа.
Иранската новинска агенција ИРНА повикувајки се на локални преставници на власта јави дека засега нема извештаи на штета или жртви.
На социјалните медиуми во Саудиска Арабија се јавува дека земјотресот бил почувствуван во источната провинција на кралството.
XS
SM
MD
LG