Достапни линкови

Обвинение против екс рускиот министер за одбрана


Руските истражни ограни поднеле кривична пријава против поранешниот министер за одбрана Анатолиј Сердјуков за злоупотреба на функцијата. Тој е обвинет за користење владини фондови и персонал за изградба на пат до викендицата на неговиот зет. Станува збор за злоупотреба на сума од 1,6 милиони долари.
XS
SM
MD
LG