Достапни линкови

Полицијата спроведува акција „Отпад“


Полицијата спроведува акција „Отпад“ во неколку града во Македонија, во која се приведуваат сопственици на фирми кои затајувале данок и переле пари со фиктивни фактури.
Според првичните информации од МВР, осомничените се товарат дека го оштетиле државниот буџет за над еден милион евра.
МВР најави повеќе детали за акцијата во текот на денот.
XS
SM
MD
LG