Достапни линкови

Летонскиот премиер поднесе оставка поради колапсот на Супермаркетот


Супермаркето Максима во Рига
Летонски премиер Владис Домбровскис поднесе оставка поради колапсот на супермаркетот во Рига на 21 ноември, при што загинаа 54 лица, а беа повредени околу 40. Тој за подоцна најави прес конференција.
Во тек е истрага, а како што се јавува, никој не го обвини премиерот или неговата влада за инцидентот.
XS
SM
MD
LG