Достапни линкови

Најмалку 5 лица убиени во Багдад


Во одвоени напади во Багдад денеска биле убиени најмалку 5, а биле ранети 13 луѓе.
Станува збор за бомбашки напади и стрелби од огнено оружје во различни квартови на градот.
Обединетите Нации проценуваат дека меѓу Јули и Октомври годинава речиси 9 илјади цивили се убиени, пред се, од верски екстремисти.
XS
SM
MD
LG