Достапни линкови

Попоски пред Комитетот за надворешни работи на ЕП


Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денеска ке зборува за македонските евро интеграции во Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент, два дена по првото разгледување на предлог-Резолуцијата за Македонија изготвена од известувачот Ричард Ховит.
Пред да го одржи говорот министерот Попоски треба да се сретне со британскиот европратеник Ховит, но и со известувачите во сенка од Европскиот Парламент, Чарлс Тенок и Едвард Кукан.
XS
SM
MD
LG