Достапни линкови

Тимошенко полни 53 години


Екс-премиерот на Украина Јулија Тимошенко денеска ќе наполни 53 години, во услови на контроверзијиа во земјата поради одлуката да не се потпише договорот за стабилизација и асоцијација со Европската Унија. Лидерката на опозицијата викендов во затвор започна со штрајк со глад поради ваквата одлука. Во четвртокот украинскиот претседател Виктор Јанукович рече дека условите кои се нуделе со договорот биле понижувачки за земјата.
XS
SM
MD
LG