Достапни линкови

Кина надгледувала американски борбени авиони


Кинеското министерство за одбрана соопшти дека властите во земјата надгледувале два американски борбени авиони додека го прелетувале воздушниот простор над островите во источното кинеско море, територија која е предмет на спор меѓу Кина и Јапонија. Соединетите американски држави ги испратија авионите на прелет по кинеските најави за нови иницијативи за воздушна одбрана над островите.
XS
SM
MD
LG