Достапни линкови

Експлозија во близина на Дамаск, десетици загинати


Сириската државна телевизија јави дека во самоубиствен напад со автомобил бомба на автобуска станица во едно предградие на Дамаск загинале десетици луѓе, додека 40 други биле ранети. Телевизијата прецизира дека сите жртви биле цилвили. Опсерваторијата за човекови права со седиште во Британија го потврди нападот, но наведе дека меѓу жртвите имало и владини војници.
XS
SM
MD
LG