Достапни линкови

Про европските студенти на демонстрации во Киев


Во Украина илјадници студенти се приклучија на про европски митнзи за да ги слушнат говорите на опозиционите лидери кои се противат на одбивањето на владата да потпише договор за асоцијација со Европската Унија.
Меѓу говорниците е и лидерот на УДАР Виталиј Кличко.
Поранешната премиерка Јулија Тимошенко во затворот синоќа започна штрајк со глад во знак на солидарност со украинските демонстранти.
XS
SM
MD
LG