Достапни линкови

Фабиус-Франција ја поддржува евроинтеграцијата на Македонија


Францускиот министер за надворешни работи Лоран Фабиус
Францускиот министер за надворешни работи Лоран Фабиус по средбата со македонскиот шеф на дипломатија Никола Попоски изјави дека неговата земја ја поддржува европерспектива на Македонија. Според Фабиус, односите меѓу двете земји се многу добри и тие треба да се развиваат на економски и културен план.
XS
SM
MD
LG