Достапни линкови

САД со предупредување до авганистанскиот претседател


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Белата куќа соопшти дека советничката за национална безбедност Сузан Рајс го предупредила авганистанскиот претседател Хамид Карзаи дека САД ќе започнат со планирањето на повлекувањето на странските сили од земјата доколку тој не го потпише договорот за безбедност. Карзаи порача дека ќе го потпише договоро, нот само по претседателските избори во април во наредната година.
XS
SM
MD
LG